Jdi na obsah Jdi na menu
 


 2009

 Více povídání k některým výletům najdete v menu Rok 2009

3. prosince jsme se sešli s labradoříma kamarádama a vyrazili na společnou procházku  Ladovou stezkou v okolí Voděradských bučin. Účast byla veliká - 45 2nohých a 27 4nohých adeptů. Příjemnou procházku nám trošku překazil jezevčík Eda, který se cestou zaběhl. Po víc jak hodinovém hledání vše ale dobře dopadlo a Eda našel svoji paničku.

30. listopadu trénovali jsme, trénovali a naučili tak Báru otočku vpravo a vlevo 

19. listopadu jsme se přihlásili na sraz páníků a labíků, kterou organizuje Petr s Ollí z Můj labrador a těšíme se tak na 5.12., kdy poznáme spouuuustu nových tváří a Voděradské bučiny (jsme opravdu zvědaví, tohle místo zatím neznáme ani z doslechu).

listopad bohužel se nám trošku víc zkomplikovalo stěhování do našeho nového bytečku a tak se vše posouvá o měsíc (doufejme), ale i tak neleníme a každou volnou chvíli trávíme zařizováním a prací v něm. Trošku tím tak zanedbáváme prochajdy a výletničení, ale hned, co se přestěhujeme zajede vše zpátky do starých kolejí.

27.říjen - 2.listopad jsme si udělali několikadenní výlet do Moravského krasu, kde jsme si užívali nádherného barevného podzimu, výletů, drápání se do místních kopců a poznávání krásného okolí. Viděli jsme např. Větrný mlýn u Petrovic, Sloup, zámeckou zahradu v Rájci - Jestřebí, hrad v Boskovicích a v Pernštejně a nenechali jsme si ujít ani opětovnou návštěvu propasti Macocha. Pohodová dovolená se spoustou nachozených kilometrů - přesně tak to máme rádi  :o)

14. října Barunka má narozeniny !!! Měla jsem ten den dovolenou, tak jsme vyrazily na příjemnou delší podzimní procházku. Večer pak oslavenec dostal pořádnou hromadu masa s těstovinami, jako dezert piškotky s přesnídávkou a na závěr velkou žužlací kost 

říjen neleníme, zařizujeme a těšíme se na stěhování do našeho nového bytečku se zahrádkou :o) Příjemných starostí je až nad hlavu a tak momentálně podnikáme pouze krátké prochajdy po okolí.

23. září se stala velice smutná věc - v noci ve spánku ve svých 13ti letech odešel do psího nebíčka náš rodinný člen Dagoušek. Všichni na něj stále vzpomínáme.

20. září  i když to tak ze začátku nevypadalo, vyklubal se z této neděle krásný, sluníčkem prohřátý den. V Přešticích jsme se sešli s novými kamarády (také geokačery) - Petrem + Olli a Lenkou + Maggie, kteří se na plzeňsko přijeli podívat až z Liberce. S nimi jsme se pak vydali do Švihova a udělali si příjemnou asi 10ti km procházku po jeho okolí. A jakožto kačeři jsme odlovili i celý 1 poklad.

18. září dnešní odpoledne jsme se s Barčou a venčícím týmem (Zuzka + Bart, Pavla + Andy, Dana + Maggie) vydaly k Sedleci, odkud jsme vyrazily do polí a užívaly si tak krásné babí léto. Při této procházce jsme zároveň poznaly nové 2 členy - Petru a její LR Terrinku. Zároveň zjišťujeme, že Dana už je pěkná kulička a tak brzy přibude nový člen do našeho týmu 

12. září po horkém létě jsme vybalili DT výbavu a vyrazili s KČT na 20ti km pochod nazvaný Přes Krakvec do Plzně. Petřík si koupil trekové hole a tak jsme 15 km letěli všichni jako střely, pak se nám ale do cesty postavila příjemná hospůdka ve Zruči a posledních 5 km jsme málem nedošli  Ale jinak super výletík a poznání nových míst.

6. září hledáme poklady se Zuzkou a Bartem v okolí Sedlece u Starého Plzence. Počasí je úžasné a tak si užíváme nejenom procházky v polích, ale i samotného odlovu. A všichni jsme se shodli, že se do těchto míst určitě brzy vrátíme ... třeba hned 18. září s venčícím týmem - tak snad se sejdeme v hojném počtu.

září přibývá spousta starostí se zařizováním nového a většího bydlení se zahrádkou! (nejenom Barča bude nadšená), ale i tak se snažíme a plánujeme procházky (třeba se Zuzkou a Bartem v Nebílovech) a výletíky ...

24. srpna odcestovala Barča s babi a dědou na chatu, kde si bude užívat krásných letních dní a běhání dovnitř a ven, kdy se jí zamane.

22.-23. srpna jsme se vydali na chatu a cestou se zastavili na Křížovém vrchu u Stoda, kde jsme odlovili poklad a krásně se prošli. Pak už jsme frčeli na chatu, kde jsme si užíivali až do neděle. Barča už začíná běhat jako dřív, takže usuzujeme, že packa jí přestává bolet. Z čehož máme velkou radost.

16. srpna dopoledne bohužel balíme a vyrážíme omrknout hrad v Lipnici nad Sázavou, vykoupat se v místním lomu (je jich tam celkem 17) a lovit poklady poblíž (při prvním odlovu nám umřela navigace, takže z lovu nakonec nic nebylo). Krásně strávený víkend, kdy se nám nechtělo vracet domů.

15. sprna v Pelestrovské hospůdce se sešli téměř všichni Petrovo nejbližší kolegové z práce a společně pak večer oslavujeme narozeniny dvou z nich. Než ale oslava začala neleníme a vyrážíme lovit poklady do kraje, kde jsme ještě nikdy nebyli. A že je tam krásně! Pár fotek zde.

14. srpna pajdáme, ošetřujeme tlapku a cestujeme vlakem do Prahy (Barči první jízda vlakem!), kde nás čeká Petřík, se kterým pak vyrážíme na Vysočinu. Ubytování máme zajištěné v Plestrovské hospůdce poblíž Havlíčkova Brodu.

13. srpna jsme se po dlouhé době sešly s venčícím týmem (Zuzka+Bart, Pavla+Andy, Dana+Maggie, Kačka+Timm) v Božkově a poznaly nového člena naší party malinkatého Adámka. Nebýt chvíle, kdy si Barča pořezala tlapku o střep ve vodě a my tak musely letět za vetym, to bylo příjemné setkání a řádění s tenisákem.

9. srpna jsme se konečně vydali na dlouho plánovanou NS Krasíkov - Ovčí vrch. Až na  špatně zvolené oblečení (byl ukrutný pařák a to jsme nečekali) to byl parádní výlet v okolí Konstantinek, v jehož půli nás čekal poklad "Tajemný hrad Krasíkov".

1.-2. srpna jsme navštívili kamaráda Pavla a jeho 2 princezny Kristýnku a Karolínku na jejich chalupě v Zahrádce (okolí je taková vstupní brána Šumavy). V sobotu jsme vyrazili na kratší procházku po okolí a v neděli jeli omrknou hrad Velhartice a Werichovo chatu u řeky Ostružná.

11.-24.července hlídají Barču babi s dědou a my si užíváme dovolené a nicnedělání v Chorvatsku. Ale nebudeme lhát - po Barušce se nám stýská.

29. června s venčícím týmem (Zuzka+Bart, Pavla+Andy) aportujeme tenisáky u jezu v Božkově. Pesani jsou nesmírně nadšeni a my totálně promočeni ... ale co bysme pro ně neudělaly.

28. června poznáváme vodní hamr v Dobřívě, v okolí odlovujeme 2 poklady a degustujeme víno v místním sklípku. Máme pocit, že jsme na Moravě a ne 20 km za Plzní. Je tu krásně a nám je jasné, že tu nejsme naposledy.

27. června Petřík bude ještě několik týdnů marodný se zádama (následek pádu ze schodů) a tak podnikáme pouze pohodové výlety. Dneska jsme vzali házečku a vyrazili do Radčic

26. června hledáme houby poblíž Plzně. Několikrát jsme se pokoušeli využít Barči čenich k hledání pořádných hřibů, ale Barča na nás kašle a jednoduše to sabotuje.

10. června Barča odjela s babi a dědou na chatu, kde si užívá volnosti a my si užíváme pohody bez ní. Ale stýská se nám. Obzvlášť včera, když jsme s venčícím týmem opékaly buřty a Barča chyběla. Fotky od Zuzky jsou zde.

7. června jsme si udělali pohodový výlet v okolí zámku Kozel. Vybrali jsme dobrý směr, protože déšť nás zastihl až při odjezdu domů a ještě jsme si odvezli pár houbiček do polívky.

 6. června jen, co jsme ráno otevřeli oči a koukli z okna, bylo nám jasné, že tohle nebe nic dobrého nevěstí. Navíc Petřík v noci spadnul ze schodů a tak jsme vymýšleli náhradní plán. Kratičká procházka z Konstantinek na Gutštejn ten den opravdu stačila. Obzvlášť, když nás na Gutštejně chytnul parádní déšť. Ještě, že pro nás přijela rychlá želvička jménem Pavel  

1.-5. června přes týden toho moc nestíháme a tak podnikáme pouze kratší procházky v okolí bydliště. Ale už dneska vyrážíme za kamarádem Pavlem do Konstantinek a zítra, pokud bude přát počasí, se chystáme na NS Ovčí vrch - Krasíkov.

31. května jsme si naplánovali výlet v okolí Plas. Dopoledne jsme vyrazili po žluté kolem konventu, studánky Prelátky, přes Peklo do Žebnic a zpět do Plas. Cestou jsme odlovili 2 poklady a odpoledne se ještě zastavili na vyhlídce u Rabštejna. Počasí bylo ideální a okolí nádherné. Zase celý den venku a tak to máme nejraději.

26. května plynule přecházíme na nové granule a vypadá to, že Barče mooooc chutnají 

23.- 24. května stanujeme v kempu v Anníně, užíváme si šumavského vzdoušku a podnikáme výlety do okolí. V sobotu jsme si prošli trasu Annín-Mouřenec-Radešov-Rejštejn-Radkov-Annín (cca 15 km) a v neděli si udělali pohodovou procházku z Čeňkovy pily na Turnerou chatu a zpět (7 km). Odpoledne pak Petřík chytal rybky na Otavě v Sušici a Barča se ráchala poblíž. Prostě víkend, jak má být.

19. května máme doma nové granule Arden Grange - Adult large breed with fresh chicken and rice. Takže začínáme plynule přecházet na kvalitnější papkání.

18. května se s venčícím týmem (Dana+Maggie, Pavla+Andy, Zuzka+Bart) 2,5 hodiny procházíme okolím Čižic a lovíme poklady. Vzala se házečka, takže Barča byla doma úplně KO.

17. května odpočíváme, rybaříme a aportujeme na louce u řeky Střely poblíž Černé Hatě. Bára je fakt blázen a v tomhle úmorném vedru neustále aportuje a když má zákaz, tak aspoň běhá kolem - prostě neúnavný nezmar.

16. května poznáváme okolí krásného městečka Stříbra. Lovíme poklad u stříbrských vodopádů a vyšlápli jsme si i na kopec Evangelista (další poklad), ze kterého je krásný výhled na město i do kraje. Fotky zde.

15. května odpolední tříhodinová procházka se Zuzkou a Bartem lesy kolem zříceniny hradu Radyně a odlov 1 pokladu. A zkoušení nového foťáčku Canon EOS 1000D  :o)

12. května další trénink agility. Dnes Barču skákání moc nebavilo a tak to flákala, jak jen to šlo. Ještě, že jsme sebou měly ňamky a díky nim se sem tam i něco povedlo. A jako úspěch dnešního dne beru to, že bez problémů a bez ňamky několikrát proběhla tunelem :o)

 9. května tentokrát bez Zuzky a Barta jsme ze Špičáckého sedla vyrazily k Černému jezeru, odkud jsme zvolily trasu po červené k Rozvodí a Čertovu jezeru. Fotky z této báječné procházky jsou tady.

8. května dnešní program: ranní procházka ze Špičáckého sedla k Černému jezeru (9 km) a odlov pokladu. Odpoledne jsme si zajeli do Bavorska, kde jsme se z vesničky Zwieslerwaldhaus vydrápali až na Velký Falkenstein. A že to byl pořádný kopec! Odměnou nám byl vodopád a krásné výhledy na vrcholu. Fotky tady a na Zuzky rajčeti.

7. května jsme k večeru dorazili za Zuzkou a Bartem na šumavské Špičácké sedlo, kde jsme 2 dny pořádně výletničili. Ten večer jsme ještě stihli západ slunce na Pancíři.

1.-2. května jsme si užívali pohodičku, procházky a aportování na chatě. Kamarád Pavel byl v aportování neúnavný, a tak byla Barča nejšťastnější pes pod sluncem.

26. dubna  po půlhodinovém ježdění okolím Nebílov jsme konečně našli Nebílovský Borek a od kaple Sv. Vojtěcha vyrazili se smečkou labroušů (Barča, Maggie, Bart, Monty + Brit a Jessy - nelabrouši) přes louky plné pampelišek do Nebílov a Prusin. Při této krásné dopolední procházce vonící jarem jsme našli i nebílovský poklad. Fotky naše , Zuzky a Jardy (doplnim později - nějak mi nejde otevřít odkaz).

25. dubna  touha vyfotit východ slunce a zachytat si na Střele nás donutila vstát před 5 ráno a v 6 být na místě. Petřík chytal rybky celé dopoledne a my toho využily a vyrazily s KČT na 10ti km pochod Stezkou Karla Čapka, který začínal v Chyši. Cestou zpátky jsme se ještě zastavili v nádherném Rabštejně, kde jsme relaxovali u splavu a pak odlovili dnešní druhý poklad. Celkem 13 hodin strávených venku a asi 20 nachozených km nám pro dnešek opravdu stačilo. Fotky zde.

19. dubna bylo konečně nádherné počasí a my vyrazili tentokrát na delší NS Po stopách Františka Malocha, která je dlouhá 10km a začíná na Bílé Hoře kousek od Plzně a končí v Druztové. Zpátky jsme nestíhali a tak jsme využili služeb ČSAD. Cestou tam jsme opět zkoušeli dogtreking, ale v tomhle horku to Barču, bohužel, moc nebavilo.

18. dubna původně to měl být výlet v okolí Chyše, ale tam (opět) lilo jako z konve a tak jsme si za lepším počasím dojeli až do Plas, kde jsme si prošli NS Plasy. Okruh je kratičký (5 km), ale i tak stojí za to.

17. dubna jsme se nemohli dočkat až s KČT vyrazíme na noční pochod. Bohužel lilo jako z konve a tak z pochodu nebylo vůbec nic.

14. dubna začínáme trénovat agility u ZKO Plzeň - Křimice. Barča je šikovná a za ňamku udělá cokoliv, takže za tuto hodinu pochopila povely hop, tunel a skrz - tzn. přeskok přespřekážku a proběhnutí pevného a látkového tunelu. Jen tak dál!

13. dubna jsme si dojeli pro pomlázku až k našim na chatu poblíž Hradce u Stoda. Sešli se tam paničky i páníkovo rodiče, udělali jsme si krásnou procházku lesem až do Holýšova a fotili a fotili. Dokonce se stihlo i rybaření. Prostě příjemně strávené Velikonoční pondělí.

11.-12. dubna Velikonoční víkend jsme trávili s Pavlíkem a jeho dvěma princeznami v Konstantinkách. Grilovali, výletničili, opalovali se, barvili vajíčka ... prostě pohodička.

10. dubna jsme odpoledne vyrazily vyzkoušet flyball na košutecký cvičák (střelnici). Nošení tenisáků Barča miluje a ukázala nám to i dnes, když míček nechtěla pustit ani po skončení tréninku  

5. dubna Barča to včera přehnala s koupáním v ledové vodě a dnes má tzv. mrtvý ocásek. Jí to sice zrovna 2x nevadí, ale raději jsme to nepřeháněli a udělali si dnes pouze pohodovou procházku v Plzni, trošku házeli tenisák a nacvakali pár fotek.

4. dubna s KČT jsme vyrazili na misi 2009 s názvem Z jižních Čech až na konec světa. Jednalo se o evropské poselstvo Lva z Rožmitálu a Blatné, které startovalo ze dvou míst - z Rožmitálu pod Třemšínem a z Blatné. Dále pokračovalo přes Čechy, Německo, Holandsko, Belgii a končilo v Bruselu. Naše trasa měřila 22 km, vedla z Plzně (náměstí) přes Radčice, Malesice, Komberk, Město Touškov, Bdeněves, Buben a končila v Plešnicích. Počasí bylo nádherné, Barča se koupala v Mži jako divá, trénovali jsme dogtreking i focení a u Bubnu nás vyzvedli rodiče, s kterými jsme naši misi ukončili v hospůdce U Leihtů. Prostě paráda! Fotky tady.

3. dubna odpoledne jsme vyrazily s venčícím teamem k pokladu zvaný Kristiánov. Cestou se ňufáci stihli vykoupat, jejich paničky přelézt staré stavidlo, podařilo se nám spustit alarm na soukromém pozemku, objevit poklad ...  se vším všudy to byla další z podařených procházek. A to letní počasí, to nemělo chybu! Fotky tady.

28. března s KČT jsme vyrazili na 6. ročník pochodu "Zbirožskými lesy". Původní plán - trasa 17 km se změnil, hned jak jsme zjistilil, že tato trasa k pokladu nevede. Ze žst Zbiroh jsme proto vyrazili k zámku Zbiroh, přes Švabín k Čertově skále (zde proběhl úspěšný odlov), pak do Chotětína, k rozc. U Zámečku, rozc. Pod Bukovem do Malého Újezda, k Pětidomí a do cíle. Celá trasa měřila 25 km, počasí bylo opravdu jarní a tak jsme vůbec nelitovali, že jsme si ji o pár kilásků protáhli. Fotky tady.

24. března dnes jsme objednali výbavu pro dogtreking a tak už se těšíme, až vše dorazí a my okusíme nový druh sportu. Dnes jsme taky koupili házečku tenisáků - výborná věc! Všichni jsme z ní nadšeni!

23. března procházka lesem u Třemošné se Zuzkou a Bartem, Kačkou a Timem spojená s odlovem pokladu a objevením sochy Mistra Jana Husa. Zuzka fotila s novou zrcadlovkou jako divá a tady je výsledek.

21. -22. března návštěva u Kamila a Dany ve srubu v Polínkách. A nechyběla ani procházka k zapomenutému komínu staré cihelny.

20. března jsme vyrazili ke zřícenině hradu Buben.

17. března s holkama a klukem Bartem jsme lehce prozkoumali okolí zámku v Březině a tamní hradiště.

15. března pod metrem sněhu jsme hledali Vlčí kámen. A samozřejmě jsme nenašli.

14. března po NS Hradišťský vrch až k zatopenému čedičovému lomu.

Obrazek10. března jsme vyrazili (nejenom) s ML kolem Kokotských rybníků až k Čertovu kameni. Více fotek zde.

7.-8. března  víkend u Radky a Honzy v Rakovníku. Oba dva dny jsme výletničili a hledali poklady (celkem jsme   našli 4). Více fotek.

3.března procházka v Božkově, kdy jsme poznaly nové kámošky (a nejenom psí) a fešáka Barta.

1.března parádní procházka se 3 labradoříma kámoškama na Krkavec

22.února jsme se vydaly do Rokycan na první sraz s Hafanama z berounska. Byla to super procházka, při které jsme se všichni parádně vyvětrali a vyřádili.

25.ledna  ráno jsme vytáhli běžky a vyrazlili s nimi na Boží Dar. Barča řádila ve sněhu jako pominutá a my se za ní tak pomaloučku šourali. Pak jsme ještě vyrazili na pěší procházku a házeli sněhové koule.

18. ledna počasí nám nepřálo a tak jsme místo na běžky vyrazili do Rakové (okr. Rokycany) a z ní si udělali 10 km okruh krásnou přírodou.

6.ledna  Bára je nemocná. Začala kašlat, dusit se a zvracela a zvracela a tak jsme vyrazily k vetymu. Psí chřipka! 4 dny píchání antibiotik a pak 4 dny antibiotika v lécích. A pak ještě 3 dny nesmí chodit na procházky. To nás nebude mít vůbec ráda. 

Obrazek